Yıllarca kısa ve uzun süreli seyahatlerden sonra kesinlikle çok şey öğrendik. Paylaşmayı ne kadar sevsek de sevdiğimiz şeylerden biri de kendimizi geliştirmek için diğer insanların kullandığı seyahat tüyolarını öğrenmek.

Bunları öğrenmenin , Instagram’daki topluluğumuza yoldayken harcama ve tasarruf için en iyi seyahat tüyolarını sormaktan daha iyi bir yolu olabilir mi?

İşte, topluluğumuzun üyelerinin seyahat harcamaları ve yıllar süren seyahatlerden sonra bütçe kesmeleri hakkında öğrendikleri.

YARDIMCI İPUCUYakında seyahat etmek mi? Seyahat ederken paradan tasarruf etmenin yolları listemize yer işareti koyun ve asla geriye bakmayacaksınız.

Yalnız seyahat ederken, para biriktirmek ve insanlarla tanışmak için bir hostelde kalın.

@hungryshai aracılığıyla , AKA Shai Goller

“Özellikle yalnız seyahat ediyorsanız hostelleri düşünün.”

Daha fazla anlaşamadık! Ne zaman yalnız seyahat , konaklama için en iyi yolu eğlenceli çevrili ve gibi düşünen insanlar bir hosteli denemektir. Pansiyonlar genellikle (dünyanın çoğunda) konaklama yerinizden tasarruf etmenin ideal bir yoludur .

Andean Güney Amerika, Orta Amerika, Güney ve Güneydoğu Asya gibi yerlerde, bazen gecelik 5 ila 10 USD gibi düşük bir ücret karşılığında bir pansiyon yatakhanesi alabilirsiniz. Vietnam’da yaptığımız gibi Booking.com gibi sitelerde 16 USD gibi düşük bir fiyata otel odaları da bulabilirsiniz .

Özel bir oda rezervasyonu yaparak biraz mahremiyet ve sessizlik isteseniz bile, lobi alanları veya hostel barları, teraslar, mutfaklar ve çatılar gibi hostelin ortak alanlarında sosyalleşebilir ve diğer gezginlerle tanışabilirsiniz. Pansiyonlarda kalırken ikimiz de kendi başımıza (ve birlikte) seyahat ederek dünyanın her yerinden ömür boyu arkadaşlar edindik . Ayrıca, ertesi gün bir yürüyüş veya yan gezi için bir seyahat arkadaşınızla karşılaşabilirsiniz – kim bilir!

Seyahat için doğru kredi kartlarını alın!

Kristie Yung aracılığıyla

“ATM ücreti olmayan bir banka kartı ve yabancı işlem ücreti olmayan bir kredi kartı alın. Sadece doğru sağlayıcıyı seçerek bir ton paradan tasarruf edeceksiniz.”

Bu finansal ipucunu seviyoruz çünkü Kristie’nin sözlerine göre yaşıyoruz! Biz kullanmak Charles Schwab Yatırımcı denetimi ve Fidelity Nakit Yönetimi (! Makbuzların kaydet) Her ayın sonunda ATM ücretlerini karşılar ve sadece 0 yabancı işlem ücretleri ile kredi kartlarını kullanın. Cüzdanlarımızda bu kartlardan herhangi biri olmadan seyahat aynı olmazdı.

Acil nakit zulası bulundurun.

Jessica Yubas aracılığıyla

“Çok parayla seyahat etmeyin, ancak acil durumlar için acil durum zulası bulundurun. Onu daha küçük parçalara ayırdığınızdan ve insanların görünmeyi düşünmeyecekleri, görünmeyen yerler gibi teçhizatınızın etrafına yaydığınızdan emin olun. Kimsenin nakit paranızı (ya da acil kredi kartınızı sakladığınız yeri) görmesine izin vermeyin (yani tüm kredi ve banka kartlarınızı bir arada tutmayın.) Son olarak, paranızı nereye sakladığınızı not edin. unutun (sadece sizin erişebileceğiniz bir yere yazın!).”

Bu Jess’ten çok faydalı bir para tüyosu ve biz de aynı şeyi yapıyoruz! Özellikle küçük hırsızlığın yaygın olduğu yerlerde (İspanya, Kolombiya ve Vietnam, birkaç isim) dolaşırken çoğu kredi kartını ve çoğu parayı dairemizde veya hostelimizde bırakmayı seçiyoruz ve sadece gündüz veya akşam ihtiyacımız olan şeyle ayrılıyoruz. .

Bu, herhangi bir zamanda cüzdanlarımızda bir banka kartı, bir kredi kartı ve aşırı olmayan miktarda nakit olması anlamına gelir.

Acil ve alternatif kredi kartlarımız, kaldığımız odaya giren biri onları hemen bulamasın diye bagajımızda gizli yerlerde (doğru!) tutulmaktadır.

Anonim modda çevrimiçi, gizli bir tarayıcıda veya bir VPN ile uçuş rezervasyonu yapın.

Daniel Herszberg aracılığıyla

“Her zaman Skyscanner’da (veya diğer sitelerde) anonim modda uçuş rezervasyonu yapın – fiyatları yükseltmiş olabilecek çerezleri kaldırır! Bu nedenle, rezervasyon için Skyscanner’da veya diğer sitelerde uçuş aramaya devam ettiğinizde, bilgisayar sizi hatırlar ve fiyatlar yavaş yavaş yükselir (yalnızca bazen). Rezervasyon yapmaya hazır olduğunuzda, tarayıcınızda gölge modunu açın, bazen şansınız yaver gider ve fiyatlar daha ucuza gelir.”

Özellikle sadece yüksek sezonda seyahat edebiliyorsanız veya günleriniz kısıtlıysa, uçak bileti rezervasyonu kesinlikle bir seyahatin en zorlu kısımlarından biridir. Uçuş arama kötü bir oyun olabilir ve neredeyse kumar oynamak ya da kaybetmeye mahkum olduğunuz bir oyun oynamak gibi geliyor.

Google Flights ile arama yapıyoruz ve en iyi özelliklerden birinin, haftanın belirli günlerinin maliyetleri nasıl tonlarca aşağı çekeceğini görmek olduğunu veya örneğin bir Cumartesi günü seyahat etmenin bir sürü para tasarrufu sağlayabileceğine şaşırabiliriz. önceki gün gitmekle karşılaştırıldığında. Daniel’in güvenilir bir VPN ve gizli pencere kullanımıyla ilgili uzman tavsiyesi oldukça profesyonel!

Dışarıda yemek yememek için susuz yiyecek getirin.

Rhea Acharya aracılığıyla

“Dışarıda yemek yemek yerine, sabah 11’deki aşermeler için evden susuz yiyecek veya atıştırmalık taşımak. Kurutulmuş yiyecekler neredeyse hiçbir şey ağırlığında değildir ve kullanışlıdır çünkü tek gereken, üzerine sıcak su dökmenizdir. Diğer öğünler taze, yöresel veya kendi pişirerek yenebilir.”

Bu ipucunu çok seviyoruz ve evden GoMacro veya Lara barları gibi atıştırmalıklar getirmemizin veya bir yere vardığımızda kuru meyve ve kuruyemiş almamızın nedeni (eğer uzun bir tren veya otobüs yolculuğu yapacaksak, veya başka bir uçuş).

Hamptons ve Montauk, NY olan çoğu ABD standardına göre ‘pahalı’ kabul edilen bir varış noktasına yaptığımız gezide , kendi Clif Bar’larımızı ve patika karışımımızı evden getirdik, böylece şişirilmiş fiyatlar hakkında endişelenmemize gerek kalmadı. yoldayken yerel küçük pazarlar.

Ayrıca, sağlıklı kalmak ve restoranlarda tonlarca tuz, katkı maddesi veya yağ içerebilecek şeylerden kaçınmak için yemek pişirmenin büyük hayranlarıyız .

Atıştırmalıklar için, karbon ayak izimizi azalttığı ve nakit tasarrufu sağladığı için yerel alışveriş yapmayı ve bir şehrin ekonomisine yerel olan meyve ve sebze türlerini satın almayı seviyoruz! Teşekkürler, Rhea.

Harcamaları izlemek için Trail cüzdan uygulamasını kullanın.

Kelsey Herron aracılığıyla

“ Trail Wallet , kategoriler arasında harcadığınız dağılım nedeniyle harcamalarınızı takip etmek için harika bir uygulama .”

Bu başka bir harika uygulama önerisi ! Harcamaları takip etmek, paranızın nereye gittiğini ve bütçenizin içinde kalıp kalmadığınızı kendinize göstermenize yardımcı olur.

Ayrıca kategorilere bakarak harcamalarınız hakkında çok şey öğrenebilirsiniz – örneğin, dışarıda yemek için yüzlerce dolar harcanırsa, bazen yemek pişirmek, hareket halindeyken yemek yemek veya pazarlardan yerel yiyecekler almak daha verimli olabilir. Ya da belki beklenmedik bir şekilde konaklamadan tasarruf ettiniz ve ekstra bütçeyi yerler arasında daha rahat ulaşım sağlamaya ayırabilirsiniz.

Arkadaşlarımız Ryan ve Alex için bize harcamaları minimumda tutmanın yollarını anlattılar.

“Bütçemizi çok yakından takip ediyoruz ve ülkeye bağlı olarak günlük harcama limitleri belirlemek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz (genellikle konut hariç kişi başı 10 ABD doları). Yerine göre değişir tabii! Başlangıçta ayda kişi başı ~1700$ hedefledik ve bunun ihtiyacımız olandan daha fazla olduğunu gördük.”

Bütçeleri bu şekilde takip ettiğinizde sınır gökyüzüdür!

Seyahat tarihlerinizi mutlaka bankanıza ve kredi kartınıza bildirin.

Trav-elle.com’da Laerta aracılığıyla

“8 yıl önce Miami’deyken biri kredi kartımı, kimliğimi ve telefonumu içeren çantamı çaldı. Neyse ki beni eve götürmek için pasaportum yanımdaydı. O kişi benim kredi kartımı kullanmış, sonradan öğrendim. O andan itibaren, seyahat ederken nakit tutmayı ve kredi kartımı bilgilendirmeyi ihmal etmedim.”

Ne kadar uzun olursa olsun, seyahate çıkmadan önce bankanıza ve kredi kartı şirketinize seyahat tarihlerinizi bildirme konusunda Laerta ile anlaşıyoruz . Kredi kartınızın hesabınızı dolandırıcılık veya hırsızlık nedeniyle işaretlememesini ve paranızı dondurmamasını sağlamanın en iyi yolu, bankanıza ülke dışında, hatta kendi ülkenizin diğer bölgelerinde olacağınızı bildirmektir.

Splitwise ile giderleri bölün ve zaman içinde borçlu olunan parayı takip edin.

Jessica Yubas aracılığıyla

” Harcamaları arkadaşlarınızla paylaşıyorsanız Splitwise’ı kullanın .”

Splitwise , bir grubun parçası olmanıza ve istediğiniz kadar paylaşılan harcamaları ve borçlu olunan tutarları takip etmenize olanak tanıyan ücretsiz bir uygulamadır . Biz de kullandım Dokuz Coliving biz on kişiye dörtlü gruplar ile on gün geçirdi ve biz bakkaliye, grup yemekleri ve diğer giderler için birbirlerine borçlu miktarda izlemek zorunda.

Uygulama hakkında sevdiğimiz şey, yalnızca son farkı borçlu olmanız ve bir yerde kaldığınız süre boyunca veya diğer insanlarla bir seyahatiniz boyunca çeteleyi devam ettirebilmenizdir. Arkadaşlarınızla veya gruplarla seyahat etmek için çok kullanışlıdır.

İlgi çekici yerler söz konusu olduğunda SİZİN için neyin önemli olduğuna öncelik verin.

@hungryshai aracılığıyla , AKA Shai Goller

“Popüler turistik mekanlara ilgi duymadığınız sürece para harcamayın.”

Bu çok benzersiz bir tavsiyedir ve bazen yapılacaklar listesi öğelerinin kalabalık olduğu, turistlerle dolup taştığı veya belki de herkes için olmadığı gerçeğini bıraktığınızda doğru gibi görünmeye başlar. Seyahatiniz istediğiniz gibi olmalıdır, bu nedenle yüksek bilet fiyatına sahip bir cazibe merkezine para harcamak, deneyimden keyif almayacaksanız mutlaka buna değmez. Kutu kontrolü, yorucu olabilen ve cüzdanda o kadar kolay olmayabilecek bir seyahat türüdür.

Aynı fikirden yola çıkarak, bu kararı verirken hava durumunu göz önünde bulundurmak önemlidir – örneğin, Becca kısa süre önce kendisine atıfta bulunulan bir gezgine en soğuk ay olan Şubat ayında Çin Seddi’ni ziyaret etmeme konusunda rehberlik etti. dünya ve en iyi cazibe. Kış aylarında sıcaklıklar 20 F kadar düşük olabileceğinden, bunun hiç eğlenceli olmayabileceğini ve zaman, çaba ve hepsinden önemlisi fon kaybı gibi göründüğünü öne sürdü.

Shai’ye yürekten katılıyoruz ve özellikle Instagram çağında insanların sırf gittiklerini söylemek için “mutlaka görülmesi gereken yerlere” akın ettiği bu önemli konuyu gündeme getirmesinden çok memnunuz .

Haftalık bütçenizi nakit olarak çıkarın.

Kristie Yung aracılığıyla

“Para birimini dönüştürmek veya aşırı harcama yapmaktan endişeleniyorsanız, kullanıldığını ve ne kadar kaldığını fiziksel olarak görebilmek için haftalık bütçenizi nakit olarak çıkarın. Sıkışıklığınız nakit değilse, Mint.com gibi birden fazla hesap ve bankadaki harcamalarınızı izleyip kategorize edebilen bir uygulama indirin .

Haftalık harcama bütçeleri, seyahatleriniz sırasında aşırı harcama yapmaktan kaçınma yolunda olup olmadığınızı görmenin harika bir yoludur, bu yüzden Kristie’nin bundan bahsetmesine sevindik. Nakit paranın kral olduğu ve kredinin henüz o kadar sessiz olmadığı (veya hiçbir zaman olamayacağı) bazı ülkelerde, ne kadar paranız kaldığını görsel olarak görmek size ne kadar harcadığınızı gösterebilir.

Uygulamalar için Becca, bir seyahatten sonra bir arkadaşı tarafından tavsiye edildikten sonra yıllardır Mint.com’u kullanıyor . Kategoriler harika, çünkü alışverişlerinizi kategorilere ayırabilirsiniz (restoran, kafeler, hediyeler, hayır işleri, alışveriş ve daha fazlası gibi kategorilere göre kredi satın alma) ve ayrıca tüm bankalarınızı ve kredi kartlarınızı bağlayarak ATM’lerden ne kadar para çektiğinizi görebilirsiniz. .

Yakında seyahat etmek mi?

Favori seyahat ekipmanlarımızın tümüne bakmak için tüm seyahat ekipmanı önerilerimize göz atın.

SEYAHAT DİŞLİ ÖNERİLERİ

Konu konaklama olduğunda tasarruf etmenin farklı yollarını deneyin.

Jessica Yubas aracılığıyla

” Bir Airbnb’de ev oturma, pansiyonlar ve ortak konaklama gibi konaklama için çok fazla para ipucu var .”

Seyahat konaklamanız için hiç para tasarrufu sağlayan bir ipucu kullandınız mı ? Bir çift olarak bile, sadece bir gece için dört veya altı kişilik bir yurt odasında kaldık ve Airbnb’lerin mevsim nedeniyle arttığı bir şehirde konum gibi gerçekten sevdiğimiz bir özellik bulursak veya hafta sonu fiyatı (veya yeterli teslim süresi olmadan rezervasyon yaptırdıysak… ayy!).

YARDIMCI İPUCUDan’in İzlanda gezisi, bazı ilginç para tasarrufu ipuçlarından yararlandı. İzlanda’da bir bütçeyle nasıl seyahat edeceğinizi görün ve bu fikirleri başka herhangi bir yere uygulayıp uygulayamayacağınıza bakın!

Evde oturmak başka bir harika fikir ve tüm geçimlerini ev bakıcılığı yaparak dünyayı dolaşan insanlar hakkında okuduk. Ryan ve Alex kısa süre önce bize, TrustedHouseSitters.com’da yıllık yaklaşık 100$ üyelik ücreti ile ücretsiz konut bulabileceğinizi söylediler .

Bu, esnek, açık fikirli ve biraz sorumluluk almaya hazırsanız, araştırmak için harika bir ipucu!

İndirimlerden yararlanmak için daha uzun süre konaklama rezervasyonu yaparak tasarruf edin.

Sean Marier aracılığıyla , 839Fotoğraf

“ Konaklama rezervasyonu yapmak için Airbnb’yi kullanan uzun süreli gezginler için, en az dört hafta için rezervasyon yaparsanız önemli miktarda tasarruf edebilirsiniz (%10-50 arasında herhangi bir yerde), çünkü ev sahipleri yeni misafir cirosunu önlemek için aylık indirimler sunacaktır. her birkaç gün.

Benzer şekilde, aramızdaki risk alan kişiler için yeni mülkler arayın (en az incelemeye sahip olanlar), çünkü genellikle inceleme almaya ihtiyacı olan kişilerden en büyük indirimleri alacaklardır. Beş yıldızı gerçekten istedikleri için genellikle inanılmaz ev sahipleri olurlar.

Bulunduğunuz yerden birkaç yan gezi planlıyor olsanız bile, tasarruf, odayı birkaç gün boş bırakma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak kadar önemli olabilir ve yeni bir yer bulmak zorunda kalmazsınız. döndüğünüzde!”

Sean, yakın zamana kadar bizim bile düşünmediğimiz harika bir şeyden bahsetti. Vietnam gezimizde tam olarak bunu yaptık.

Hanoi Airbnb’miz dört haftalığına rezerve edildi, bu yüzden %12 indirim aldık ve ona gecelik X tutarına mal olan bir yer yerine kirasını ödediğimiz bir daire gibi davranıyoruz.

Örneğin Sapa gezimiz sırasında burayı boş bırakarak, kaybın çok önemli olmaması için daha çok orada yaşamanın aylık bir maliyeti gibi düşünüyoruz. Hanoi’ye, tüm eşyalarımızın olduğu bir yere ‘eve’ geldik ve Sapa gezimiz sırasında fazla bagajı orada tutabildik, böylece dört gün boyunca daha hafif seyahat ettik.

Ray Slater Berry aracılığıyla

“Bir grup halinde seyahat ederken, Mexico City’deki Grin , Bird veya Lime gibi seyahat uygulamalarından Rappi gibi yemek dağıtım uygulamalarına kadar yararlı olabilecek uygulamalara her zaman ilk bağlanan ben oldum . Önce bu uygulamaları alırdım ve ardından indirme linklerimi grupla paylaşırdım ve yeni üyeler kazandırmak için kendime bolca ücretsiz kredi verirdim!”

Ray’in bahşişi harika çünkü yeni şeyler deniyor ve maceracı olurken aynı zamanda uygulamalardan bedava şeyler alıyor. Ne kadar çok paylaşırsanız, o kadar çok tavsiye kredisi alırsınız ve ayrıca belirli bir şehirde yemek siparişi veya araç paylaşımı için en verimli uygulamalar hakkında diğer gezginler ve gurbetçilerle konuşarak öğrenebilirsiniz. Teşekkürler, Ray!

Havayolları ve kredi kartlarındaki mil ve puan sistemlerini öğrenin.

Jessica Yubas aracılığıyla

“Genel olarak bir para ipucu, mil ve puan sistemini öğrenmek ve “ücretsiz” uçuşlar/konaklama/araç kiralama için sağmaktır. Yabancı işlem ücreti ve bonus avantajları olmayan bir kredi kartı kullanın , özellikle tipik olarak $ harcadığınız şey için. Bankanızın, banka kartınız için dünya çapında ATM ücretlerini geri ödeyen veya sıfır olan bir çek hesabı olup olmadığına bakın.

Puan ve mil oyunlarını öğrendiğimizden beri yolculuğumuz çok değişti. Becca’nın United ile tamamen kendi millerindeki ilk uçuşları Güney Afrika’ya gidiş-dönüştü. Uçuş yolu biraz çılgın olsa da (New York – Frankfurt – Johannesburg – Cape Town), Almanya’yı görmek için yerleşik bir günü var.

Jet Blue’da da mil biriktirip kazanıyoruz ve kredi kartı ödüllerimizle puanlarımızla uçuş (bazen büyük uçuşlar!) yapıyoruz. Bu son yıllarda bizim için gerçekten heyecan verici oldu! Konuyu açtığın için teşekkürler Jess.

Scott’ın ucuz uçuşlarını ve Dan’in Fırsatlarını kullanın.

@hungryshai aracılığıyla , AKA Shai Goller

“Hangi uçuşların ucuz olduğuna bağlı olarak nereye gideceğinizi seçmek için Scott’ın Ucuz Uçuşlarını ve Dan’in Fırsatlarını kullanın.”

Bu sitelerden herhangi birini kullandıysanız elinizi kaldırın! Çılgın uçuş fırsatları sunan birkaç site var ve bunlardan ikisi Scott’s Cheap Flights ve Dan’s Deals .

Her ikisinin de abonelik listeleri vardır, böylece fırsatları doğrudan gelen kutunuza alabilir ve hızlı bir şekilde bunlara geçebilirsiniz. Bu siteler, birkaç hafta önceden haber verilerek Hong Kong veya Mexico City’ye gidiş-dönüş 400$ gibi bir anlaşmaya evet demek isteyebilecek esnek gezginler içindir. Teşekkürler, Shai!

YARDIMCI İPUCUUçuşlardan ve uçak bileti ücretlerinden tasarruf etmenin kanıtlanmış yeni yollarını mı arıyorsunuz? Kolay çözüm, uçuş fırsatlarını ve yanlış ücretleri bulmanın önde gelen yolu olan Scott’s Cheap Flights’a doğrudan gelen kutunuza kaydolmaktır .

Küçültme sırasında bir şeyler satmak için Facebook Marketplace’i kullanın.

aracılığıyla Ryan ve Alex Ryan + Alex Duo Yaşam

“Seyahat/para hileleri için, kaç kişinin Facebook Marketplace’i bilmediğine şaşırdım. En çok kim satabilir diye bir yarışma yaptık. Uzun süreli seyahat , küçülmek ve minimalizme doğru çalışmak için harika bir fırsat.”

Arkadaşlarımız Ryan ve Alex, uzun vadeli seyahatlere başlamadan önce yaptığımız gibi “her şeyi sattılar” ve her biri eşyalarından daha fazlasını kimin satabileceği konusunda birbiriyle yarıştı. Görünüşe göre bu, yaşam tarzı değişikliğinin satış yönünü oldukça eğlenceli hale getirdi!

Size bir şeyler satmanın ve Facebook Messenger aracılığıyla alıcı/satıcı ile iletişim kurmanın bir yolunu sunan Facebook Marketplace’te en büyük başarıyı elde ettiler . Ryan ve Alex’in düşünme şeklini seviyoruz!

Birden fazla durakla hedefinize daha az parayla ulaşıp ulaşamayacağınızı kontrol edin.

Jessica Yubas aracılığıyla

” Uçuşlar için bir para ipucu , varış noktanıza birden fazla durakla daha ucuz bir uçuşla ulaşılıp ulaşılamayacağını kontrol etmektir.”

Bu bazen gerçekten mümkündür, bu yüzden Jess’e bahsettiği için teşekkür etmek istiyoruz. Hedefiniz büyük bir şehirse, bazen başka yerlerde birden fazla durağı olan uçuşlar bulabilirsiniz. Yine de o nihai hedefe daha ucuza ulaşabilirsiniz!

Ayrıca uçuş arama siteleri ile uçuş ararken, puanlarınızı veya millerinizi bir havayolu aracılığıyla veya kredi kartı avantajlarıyla kullanarak yaratıcı olabilirsiniz. Teşekkürler, Jess!