Hiç havalimanına gittiniz ve bagaj, hediyelik eşya veya gümrüksüz hediyelik eşya gibi irrasyonel miktarda eşya taşıyan birini gördünüz mü? Başka birinin aşırı müsamahasına veya aşırı tüketimine karşı kendi tepkinizi keşfetmek ve kendinize asla ‘o kişi’ olmayacağına dair söz vermeye başlamak gibisi yoktur.

Seyahate hazırlanırken genellikle “ya olursa” moduna gireriz: “Ya bütün çoraplarımı kaybedersem?” “Ya şampuanım biterse?” “Ya en sevdiğim deodorant markasını Nikaragua’da bulamazsam?”

Muhtemelen seyahat ettiğinizde bir şeyler ters gidecektir. Hiçbir yolculuk mükemmel değildir, ancak tüm üslerinizi kapsayacak şekilde ‘minimal’ bir şekilde paketleyebilirsiniz. Minimalist bir şekilde bavul hazırlamaya ve seyahat etmeye başladığınızda, stresinizin nasıl hafiflediğini, kararlarınızın nasıl azaldığını ve özgürlüğünüzün nasıl arttığını keşfedeceksiniz.

Bir uçak penceresi tarafından çerçevelenmiş pembe ve mor bir gün batımına karşı bir uçağın kanadı

Her gün giymek için küçük bir seyahat kıyafeti örneği seçmek.

Son zamanlarda, yaklaşık 10 ay boyunca uzun süreli seyahat ettik. Tüm ‘eşyalarımızın’ yaşadığı NJ’ye geri uçabildiğimiz ve bir sonraki varış noktamızın iklimine bağlı olarak bazı kıyafetleri başkaları için değiştirebildiğimiz için şanslıydık, ancak genel olarak, bir şey öğrendik: üçüncü dönüşümüzden sonra Asya’ya gitmeden önce ailemizi görmek için evdeyken, Avrupa’daki yazımız için ilk yola çıktığımız zamandan çok daha az eşya topladık.

Yedinci ayımıza gelindiğinde Dan, 40 litrelik bir sırt çantası taşıyordu ve toplamda yedi gömlek almayı seçmişti. Myanmar (Burma) gezimiz için sadece üç elbise getirdim ve her dört ila beş günde bir çamaşır yıkadığımızda onları yıkadım.

Küçük bir giysi örneği seçerek (kabul edelim – herkes zaten ortalama olarak tüm gardırobunun yalnızca %20’sini giyiyor) ve birkaç günde bir çamaşır yıkarken, şunu ya da bunu giymek arasında daha az seçeneğimiz vardı. Dan’in gömleklerinin çoğu siyah, bu yüzden her zaman altta giydiğiyle eşleşiyor ve tüm siyah üstleriyle eşleşen bir süveteri var.

Bu minimalist kıyafet seçimlerinin en iyi yanı, herhangi bir gömlek veya elbiseyi seçmenin diğerini seçmek kadar iyi olması ve ‘bugün ne giyeceğine’ karar vermenin hızlı ve basit olmasıydı.

Ayakkabı gibi tek kullanımlık bir eşyanız olsun: spor salonu, her gün, koşu.

Seyahat ayakkabısı gibi bir şey seçerken izlenecek birkaç yol vardır . Ayakkabınızın çok yönlü ve çok amaçlı olmasını tercih edebilir veya ihtiyaçlarınızı belirleyip tek kullanımlık ve amacına hizmet etmede çok iyi olan bir şey için çok stratejik bir seçim yapabilirsiniz.

Bu şekilde Dan ve ben belirli amaçlara hizmet edecek ayakkabı gibi bir şey seçiyoruz. Dan için burası spor salonu (bu Reebok CrossFit spor ayakkabılar gibi düz tabanlı spor ayakkabılar ), koşu ayakkabıları ( erkekler için Saucony ) ve günlük Birkenstocks (unisex). Benim için günlük yürüyüş ( Birkenstocks ), koşu (New Balance spor ayakkabı), iyi görünme (siyah babetler) ve plaj/duş (hafif parmak arası terlikler).

Taş bir kaldırımda siyah kot pantolon ve koyu gri Allbirds giyen adam

Seyahat minimalizmi, seyahatler sırasında yalnızca faydalı şeyler satın almak anlamına gelir.

Hatıralarımızın zihnimizde var olmasını sevdiğimiz için hediyelik eşya almayız. Seyahat ederken satın aldığımız şeyler bir yandan güvenebileceğimiz şeylerdir. Vietnam’da bir paket olarak bir kesme tahtası, iki kase büyüklüğünde Tupperwares, bir tahta pirinç kürek, iki metal kaşık ve beş set yemek çubuğu aldık. Diğer yararlı şeyler için, Becca bir yağmurluk aldı, Dan yeni Bluetooth kulaklıklar aldı, birkaç tırnak törpüsü aldık ve Becca yağmurlu günler için plastik sandaletler aldı.

Geriye dönüp baktığımızda , ECOlunchbox’ın paslanmaz çelik yapılı ve sızdırmaz silikon kapaklı bu kapları gibi kendi seyahat aperatif kaplarımızla kesinlikle seyahate çıkabilirdik .

In Tayvan onun kırdı, Becca bir cüzdan aldım. Eve hatıra olarak fazladan yerel para birimiyle ve tüm fotoğraflarımız Google fotoğraflarında yedeklenmiş ve fotoğraf yedekleme stratejilerimizle geldik .

Sadece geziler sırasında faydalı şeyler alırsanız, aynı şeyler size hizmet etmeye devam eder, ‘hediyelik eşyalar’ ise koleksiyonlarda durur.

Nasıl daha az paketleyebilirim?

Vietnam’da dört hafta geçirdikten sonra, hiç giymediğim bir atletim olduğunu fark ettim. Paketleme küpümde sadece küçük bir kare büyüklüğünde yer kaplarken , giymiyorsam buna ihtiyacım olmadığını fark ettim.

En iyi ambalaj küpleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için kılavuzumuza göz atın !

Paketlediğiniz her şeyi bir hafta sonra tekrar ziyaret edin

Uzun süreli seyahat ediyorsanız ve çantanızdaki her şeyi tekrar ziyaret ediyorsanız , bir hafta sonra ve iki hafta sonra bagajınızda yer kaplayan her şeye dokunup dokunmadığınızı değerlendirin. Değilse, kaldığınız hostele veya sizden daha çok ihtiyacı olan bir yerele bağışlamanın zamanı geldi mi?

Snack barlardan kurtulun ve çantanızda yer kazanın.

Avrupa gezimizde bir sürü snack bar aldık ve bir yığınla başladık, bu durumda, bu durumda, otobüs yolculuğu vb. sıfır çeşit yedek gıda ile ve bunun yerine gerektiğinde yerel atıştırmalıklar satın aldı.

Göz önüne alındığında, Vietnam bayat muz cipsi bir GoMacro bar (YUM) yarısı Delicious olarak ne de besleyici değildir, ancak biz bir otobüs yolculuğu sırasında muz cipsi tüketilen sonra Sapa , artık bizim bagajında ne de içinde yer aldı Airbnb .

Deneyiminizi en üst düzeye çıkarmak için minimalist zihniyeti kullanın.

Aşırı paketlemenin sizi yıpratması gibi, aşırı planlama da sizi korkutabilir. Planların bozulmak, bozulmak veya yeniden planlanmak için olduğunu söylemeye gerek yok, bu nedenle nerede kalınacağını ve ne zaman orada olunacağını bir planlama iskeleti iyi olsa da, dakika dakika plan aşırı ve stresli.

Özellikle yoğun sezonda otobüs biletleri, uçak biletleri, tren yolculukları ve oteller gibi temel ihtiyaçlarınızı planlayın ve ön rezervasyon gerektirmedikçe diğer etkinlikleri şansa bırakın. Endişelenme, mutlu ol!

YARDIMCI İPUCUUçuşlardan ve uçak bileti ücretlerinden tasarruf etmenin kanıtlanmış yeni yollarını mı arıyorsunuz? Kolay çözüm, uçuş fırsatlarını ve yanlış ücretleri bulmanın önde gelen yolu olan Scott’s Cheap Flights’a doğrudan gelen kutunuza kaydolmaktır .

Moher İrlanda Kayalıkları'nda mesafeye bakan sırt çantası takan kız

Seyahat ederken hepsini yapmanıza gerek yok.

Minimalizm, seyahat iştahınızı en aza indirmek anlamına gelebilir. Bir yerin veya ülkenin tadını çıkarmak için, bir bölgenin tadını çıkarabilir ve yine de yaptığınız seyahatten dolayı kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

2015’te bir arkadaşımla Guatemala’ya gittiğimde buna bir örnek. “Guatemala’ya bir daha geri dönemezsem diye” tüm önemli noktaları puanlamak istedim.

Dokuz günlük bir yolculuk sırasında, dördünü sekiz ila 14 saatlik uzun mesafeli otobüs yolculuklarında geçirdik. Bu, Guatemala’yı sadece gezinin her iki gününde deneyimlememiz gerektiği anlamına geliyor! Saçmalık!

Bazı bölgelerde bazı yerleri atladık, Antigua’yı dolaşmaya vaktimiz olmadı ve yolların otobüslerin gitmesine izin vermediği bir ülkenin farklı köşelerinde bulunan Lanquin ve Flores’e çıkmak için Xela’yı atladık. hızlı.

Bir bölgeyi daha yoğun keşfetmek gibi daha minimalist bir yaklaşımla gitseydik, Guatemala’dan daha fazla ve otobüslerinden daha az keyif alabilirdik.