Uzaktan çalışmak ve seyahat etmek istiyorsunuz… ama nerede? Uzaktan çalışanlar için ipuçlarımızın bir parçası olarak size önerilen şehirlerimizi anlatmak üzereyiz.

Bahse girerim bugün kendinize şu soruyu sordunuz: Bu yıl uzaktan çalışmak için en iyi yerler neresi?

Uzaktan çalışma için iyi şehirleri seçerken, uygun fiyatlı destinasyonlar , diğer göçebelerle tanışma fırsatı ve tabii ki eğlence gibi en sevdiğimiz faktörlerden birini hesaba katın.

Seyahat ederken uzaktan çalışmak için popüler seçenekler olduğu kanıtlanmış 32 şehri paylaşıyoruz .

Bu şehirlerden çok sayıda uzaktan çalıştık ve yerel ortamı ve uzaktan çalışma için çeşitli araçları kullanarak büyük başarı elde ettik .

Bu listeyi oluştururken göz önünde bulundurduğumuz tüm faktörler arasında, yabancılara karşı dostluk, yaşam maliyeti, ortak çalışma alanlarının mevcudiyeti, kültüre ve harika yemeklere erişim, yıllık hava durumu ve dijital bir göçebe olarak ağ kurma fırsatları gibi şehirlerin özellikleri yer alıyor .

İster yurtiçinde ister yurtdışında olsun, uzaktan çalışmak ve seyahat etmek için bir sonraki varış noktanızı ararken, kendinizi orada hayal edip edemeyeceğinizi veya çok uzak olmayan bir yere gitmek istiyorsanız, bu sizi tamamen şaşırtacak bir düşünün.

YARDIMCI İPUCUUzun süreli seyahat ederken posta toplamanın bir yolunu arıyorsanız, Seyahat Eden Posta Kutusuna göz atın .

Evden ama evden uzakta çalışmanın bir kısmı, hafta sonunu yeni patikalarda yürüyüş yaparak veya bir öğleden sonrayı herkesin farklı bir aksanına sahip olduğu bir kafede çalışarak geçirebilmenizdir.

Yurtdışına gidecekseniz, uzun bir yolculuğa hazırlanmanın yollarının bu listesiyle hazırlandığınızdan emin olun !

Yemyeşil tropik bitkilerle dolu ahşap masada dijital göçebe bir dizüstü bilgisayar olarak uzaktan çalışan kız

Aşağıda listelenen tüm şehirlerde çok sayıda harika ortak çalışma alanı , Mexico City ve Tayvan’ın başkenti Taipei gibi uzaktan çalışmaya izin verilen kafeler ve yabancıları ağırlayan yerel bir nüfus var.

Bu yıl bu şehirlerden herhangi birinde çalışıyor musunuz veya yeni yılda yapmayı planlıyor musunuz? Bilmemize izin ver!

YARDIMCI İPUCUYakında seyahat etmek mi? Bizim kaçırmayın uzun uzak iş seyahate gidiyor için kontrol listesi ve dijital göçebeler için liste ambalaj .

Kızın elleri siyah bir Dell XPS klavyede yazıyor

ABD (Amerika Birleşik Devletleri)

Brooklyn, NY

İlk olarak, buna önsöz vermeliyiz: Brooklyn Manhattan değil. Şimdi, biz hiç nefret etmiyoruz – ikimiz de Manhattan’da yaşadık! Ama Brooklyn daha çok bir ‘kasaba’ ve her mahallenin kendine has bir hissi var, daha az gökdelen üzerinize geliyor ve Manhattan’da olduğu gibi ışığı söndürüyor.

Yine de dijital göçebeler ve uzaktan çalışanlar için Brooklyn’i tavsiye etmemizin nedeni de bu: küçük kasaba havası taşıyan mahalleler ve bağımsız butik dükkanlar var, sessiz bir sokakta otururken çalışabilecekleri anne ve baba restoranları ve kafeler var ve yerliler ve eksi turistlerle dolu güzel parklar var.

Bir veya iki aylığına ev aramak için uygun fiyatlı bir yer bulabilirseniz (ve bunun nispeten mümkün olduğuna söz veriyoruz!), Brooklyn’de yaşayan bir uzaktan çalışan olarak çok eğleneceksiniz.

Brooklyn’i uzaktan çalışmak için 1 numaralı yer olarak önermemizin başka nedenleri var mı? NYC’nin geri kalanına toplu taşıma (metro ve otobüsler!) ile mükemmel erişim vardır, böylece her zaman Queens’deki kültürü, Manhattan’daki daha az bilinen turistik yerleri ve Beacon, NY gibi şehir dışına günübirlik gezileri keşfedebilirsiniz. .

Ayrıca, su kenarındaki favori tarihi mahallelerimizden biri olan Brooklyn Heights’a göz atmanızı öneririz .

Dijital bir göçebe olarak, kafelerde ve ortak çalışma alanlarında, profesyonel toplulukları, kulüpleri ve buluşmaları karşılamak ve atletik faaliyetler ve sosyal gruplar gibi her türlü etkinliğe erişmek için hızlı WiFi bulacaksınız. Herkes Brooklyn’den uzaktan çalışmayı denemeli!

Fort Greene'deki Brooklyn Brownstones'un Perspektifi Brooklyn'de bir tuğla kumtaşının tepesinde beyaz ve mavi saksı çiçekleri

Seattle, WA

ABD’nin Batı Kıyısı’ndaki en büyük şehirlerden biri olan Seattle, büyük işletmeler, büyük teknoloji, harika kahvelerin doğuşu ve bolca doğanın merkezidir. bu, Washington Eyaleti içinde:

Çam ağaçları ve doğal bir göl ve mavi gökyüzü ile altın saatte Mt Rainier Milli Parkı'nın görünümü

Öyleyse neden Seattle’da bir uzaktan çalışan veya dijital göçebe olarak kalsın? Seattle aslında uzak çalışma hedefleri açısından çok üst sıralarda yer alıyor. En iyi özellikleri arasında süper hızlı WiFi, şehir genelinde ücretsiz WiFi (BÜYÜK artı!), şehir merkezlerinde harika yürünebilirlik, yeni başlayanlar için uygun, kadınlar için uygun, harika LGBTQ+ güvenliği, mükemmel gece hayatı ve çocuklar için harika bir dizi uzak çalışma yeri bulunmaktadır. ortak çalışma.

Seattle’ın tek dezavantajı, yıl boyunca ılımlı ve bağışlayıcı sıcaklıklar (ve uzun yağışlı mevsimler) gerektirmediği ve oldukça yüksek bir yaşam maliyetiyle birlikte çoğu binada klima/ısıtma mevcudiyeti gibi görünüyor… ve biz Seattle’da ucuza yaşayıp yaşayamayacağınızı henüz anlamadınız. Bilmemize izin ver.

Austin, Teksas

Austin, Teksas’ta uzaktan çalışmak ister misiniz? Görünüşe göre pek çok insan yapıyor ve bu nedenle, barbekü, liberalizm, yeni başlayanlar ve gençler için her yönüyle EĞLENCE ile tanınan bu büyük ve ‘mavi’ Teksas şehrinde dijital göçebe deneyimleriyle ilgili çok sayıda inceleme var.

Austin’in ABD’de uzaktan çalışılacak bir yer olarak en iyi varlıkları, dikkat çeken süper hızlı WiFi’sinden, şehir genelinde ücretsiz WiFi’sinden, kentsel alanlarda yürünebilirliğinden, mükemmel sağlık hizmetlerinden ve hastanelerden (bu önemlidir!), çalışmak için çok çeşitli yerlerden gelmektedir. uzaktan ve serin gece hayatı çalışırken.

Austin hakkında sevilecek çok şey var gibi görünüyor ve bazı arkadaşlarımız var (yani şu anda oradaki arkadaşımız Matt Rud , uzaktan çalışmak için Austin’e geri dönmeye devam ediyor!

Portland, VEYA

Portland, OR, ABD’de yurt içinde seyahat ederken uzaktan çalışabileceğiniz yerler listemizi yaptı. ABD’de uzaktan çalışılabilecek yerler açısından oldukça iyi bir puana sahip olan Portland, büyük üçüyle tanınıyor gibi görünüyor: mutluluk faktörü ve eğlence, dijital bir göçebe olarak çalışmak için harika yerler ve yıldırım hızında WiFi tüm bu iş görüşmeleri ve Zoom toplantıları için.

Yine de Portland hakkında daha fazla bilgi: ABD’nin Batı Kıyısı’ndaki bu şehir, bira fabrikaları, açık hava etkinlikleri ve tomurcuklanan restoran sahnesiyle tanınır.

Portland, LGBTQ + topluluğundan gurbetçilere kadar çoğu insan türü için de arkadaş canlısı görünüyor. Yaşam kalitesi puanı, Portland’a yeni başlayanlar için bir merkez olarak katkıda bulunan profesyonel yetenekleri çekmeye yardımcı olur.

Ahşap bir masada beyaz menülerin yanında buzlu bira bardağı ve su bardakları.

Denver, CO & Boulder, CO

Hadi dağlara gidelim – yani Colorado’da. Denver ve Boulder, ABD’de doğa sporları fanatiklerinin merkezleri olarak biliniyor ve orada yaşayan arkadaşlarımız için yaşam tarzı yürüyüş, bisiklet, patika koşusu ve kayakta büyük.

Colorado’da yaşayan insanlar, tüm ABD’deki en uygun kişilerden biri gibi görünüyor!

Denver veya Boulder’dan dijital bir göçebe olarak ortak çalışmaya veya uzaktan çalışmaya gelince, WiFi genel olarak süper hızlıdır ve çalışılacak yer sıkıntısı yoktur, bu da günün sonunda her iki şehri de oldukça uzak dostu hale getirir.

Kültür açısından, Denver ve Boulder, daha küçük ama her şeyi hazırlayan Colorado’lu muadili, temiz hava kalitesi, dört canlı mevsim, harika hastaneler ve sağlık hizmeti kalitesi, uzak çalışma topluluğundan yüksek puanlar ve yüksek yaşam kalitesi gibi özellikler sunuyor. puanlar.

New Orleans, Louisiana

Big Easy’den çalışmak ister misiniz? Rahat, yürünebilir ve kültür dolu, tanınmış bir ABD şehrine geldiniz.

Çalışabileceğiniz çok sayıda yer olmasaydı, NoLa en çok Mardi Gras kutlamaları ve Fransız Mahallesi ile tanındığından gece hayatı olabilirdi. Hem ders çalışabileceğiniz hem de çalışabileceğiniz Cajun mutfağı ve kafeleri ile sıcak havalarda eğlenceli bir Amerika destinasyonu bulacaksınız.

Sadece dikkatli olun, çünkü New Orleans’ı ziyaret etmek için en kötü aylar, bazı cansız hava düzenleri (kasırgalar) nedeniyle Ağustos ve Eylül’dür; ancak bu aylar seyahat için en ucuz aylar olacaktır.

Atlanta, GA

Atlanta, NYC, LA, Miami ve SF’deki muadillerinden daha düşük yaşam maliyetine sahip büyük bir şehirdir. Merkezi ABD’nin güneyindedir ve sizi ABD ve Latin Amerika bölgesinin her yerine taşıyabilecek büyük havayolları için merkezler bulabileceğiniz dünyanın en büyük havalimanlarından birine ev sahipliği yapmaktadır.

Şehrin kendisine ve neden uzak bir çalışan olarak kendinizi temel almak için iyi bir seçim olduğuna gelince, Atlanta güzel ılıman sıcaklıklar, çok sayıda kültür ve tarih, çok çeşitli çalışılabilecek yerler ve kadınlar ve LGBTQ+ toplulukları için güvenlikten bahsetmeye bile gerek yok. Atlanta, gurbetçiler ve yabancı pasaport sahipleri için de arkadaş canlısı!

Atlanta’dan ortak çalışmak veya oradan uzaktan çalışmak sizi bir Georgia şeftalisi kadar mutlu edecek.

Bej renkli bir bankta oturan kız, küçük, dairesel bir granit masada dizüstü bilgisayarın başında uzaktan çalışıyor.

Boston, MA

Boston, büyük şehirler söz konusu olduğunda çoğu insanın oldukça küçük olduğunu öğrenince şaşırdığı bir şehir. Boston, güçlü Boston kent kültürü ve tomurcuklanan yemek sahnesinden alışverişe, kültüre, tarihe ve mimariye kadar bir yumruk atıyor. Boston Common’a gittin mi? Çok güzel ve orada yaşasaydım, uzun bir çalışma gününden sonra kesinlikle yürüyüşlerimi yapacağım yerdi.

Back Bay Boston semtindeki tarihi sıra evlerin üzerinde mavi gökyüzü ve beyaz bulutlar

Boston, seyahat eden ve uzaktan çalışan herkes için çok sevimli. Tüm iş ihtiyaçlarınız için hazır hızlı WiFi ile birlikte ortak çalışma ve çalışılacak yerler bulmak kolaydır. İnanılmaz derecede yürünebilir ve gezginler ve profesyoneller için yüksek düzeyde güvenlik sağlar. Boston, New England bölgesindeki aktiviteler ve diğer geziler yoluyla açık havada deneyimleyebileceğiniz harika bir hava kalitesine ve dört farklı mevsime sahiptir.

Uzaktan çalışanların Boston’la ilgili tek şikayeti, büyük bir Kuzeydoğu şehri için standart olan, ancak güneydeki veya ülkenin ortasındaki şehirlerden çok daha yüksek olduğu kanıtlanacak olan yaşam maliyetidir. Bununla birlikte, Boston’da kısa bir süre ile elde ettiğiniz şey, çok sayıda deniz tarağı çorbasına erişimdir.

Boston'da bir kaldırımda bir çiçekçi tabelasının yanında saksı çiçekleri ve bitkiler Back Bay Boston'daki tarihi bir park çeşmesinden fışkıran su

Miami, FL ve Fort Lauderdale, FL

Sıcağa ve tropiklere mi giriyorsun? Miami bölgesi hakkında sevdiğimiz şey, zaman zaman ABD’den ayrılmış gibi hissetmenizdir. Bir keresinde Miami’deyken, beni gezdiren beş Uber sürücüsünden dördüyle İspanyolca konuştum ve ardından üç günde iki kez Calle Ocho’da Küba yemeği yemeye gittim. Ve bu sadece Miami’de.

Miami ve Fort Lauderdale arasındaki bölge, ülkenin geri kalanına erişmenizi sağlayacak iki büyük havalimanı ve bir noktada gelecekteki seyahat programınızda varsa, kesinlikle Latin Amerika’ya erişim sağlaması nedeniyle uzak çalışanlar ve gezginler için çekici.

Orta Amerika veya Güney Amerika’ya yapılan uçuşların çoğu FLL veya MIA’da duracak, o halde neden bu şehirlerden birini bir süreliğine eve götürmeyi denemiyorsunuz?

YARDIMCI İPUCUUçuşlardan ve uçak bileti ücretlerinden tasarruf etmenin kanıtlanmış yeni yollarını mı arıyorsunuz? Kolay çözüm, uçuş fırsatlarını ve yanlış ücretleri bulmanın önde gelen yolu olan Scott’s Cheap Flights’a doğrudan gelen kutunuza kaydolmaktır .

Şehir kültürü ve hissi nedeniyle birbirinden çok farklı olsa da, özellikle uzaktan profesyonel olarak her ikisinde de yerinizi bulabilirsiniz. Miami, şehir genelinde harika WiFi, sıcak sıcaklıklar ancak harika klima, çalışılacak bir dizi yer ve plajlardan su sporlarına ve spor etkinliklerine kadar çok sayıda eğlence ile tanınır.

Tropikal yeşil bitkilerin uzun dar yapraklarına vuran güneş

San Diego, Kaliforniya

Los Angeles veya San Francisco kadar iyi tanınmayan San Diego, Batı Kıyısında tonlarca devam eden büyük bir şehirdir. Artı, Meksika’ya yakın … küçük bir ayrıntı.

San Diego, LA gibi, ortalama ailenizi veya San Diego Hayvanat Bahçesi’ne veya Deniz Dünyası’na giden turist gruplarını almayacak serin mahallelere sahip bir kentsel yayılmadır.

Hayır, hayır, SD’de bundan daha fazlası var. Uzaktan çalışmak ve seyahat etmek için San Diego’ya gidiyorsanız, mükemmel bir yaşam kalitesine, hızlı WiFi’ye (ve buna ek olarak ücretsiz WiFi’ye) ve her yerden çalışmak için çeşitli ortak çalışma noktaları ve kafelere ek bonusa dikkat edin. .

Evden çalışma kurulumunuzu bir ortak çalışma alanına taşımak için Ugather, Nest CoWork, Downtown Works, Hera Hub ve Moniker Commons gibi bazı profesyonel ortamları düşünün.

İşten sonra, La Jolla ve Cardiff State Beach’te plaj gün batımları var. Dizüstü bilgisayarınızı gün boyunca kapattığınızda kesinlikle güneş ve kum sıkıntısı yoktur.

Chicago, IL

Buradaki başka bir büyük şehir, ancak insanlar Chicago’yu seviyor çünkü su kenarındaki güneşli yazlardan oldukça karlı ve dondurucu kışlara kadar dört çok farklı mevsim sunuyor, bu da bir ton işi yapmak için harika bir zaman içinde rahatlamayı sağlıyor… değil mi?

Chicago, hızlı internet, harika hastaneler ve mükemmel yürünebilirlik ile yüksek puanlar alıyor, böylece tüm adımlarınızı atabiliyorsunuz ve hayatta kalmak için bir arabaya ihtiyacınız yok. ‘Eğlence’ açısından, diğer profesyonellerle ağ kurmaktan sağlam bir gece hayatı sahnesine kadar, uzaktan çalışanlar için üst sıralarda yer alan bu şehirde yapılacak çok şey var.

Ve hey, burası Second City komedisinin doğduğu yer!

San Antonio, Teksas

San Antonio, ABD’de şaşırtıcı bir şekilde “büyük” olmaya devam eden büyük bir şehir, ancak yine de “küçük bir şehir” hissini oldukça güçlü tutuyor.

San Antonio, çalışılacak yerler için ideal bir yerdir ve bu Teksas şehrinin en büyük avantajlarından biri, LGBTQ+ dostu olmasıdır. Sıcaklıklar yıl boyunca ılıktır, bol miktarda hızlı internet vardır ve RiverWalk’ın canlı müzik ve gece hayatı ile nehrin kenarlarında koşuşturduğu şehir merkezlerinde iyi yürünebilirlik bulacaksınız.

Genel olarak, San Antonio uzaktan çalışanlar için yüksek yaşam kalitesine sahip bir şehirdir ve arabayla en sevdiğimiz yerlerden birine gidebilirsiniz… MEKSİKA.

San Antonio Texas'ta bir geçit boyunca Meksika tarzı bayraklar asıldı San Antonio'daki bir tuğla geçit boyunca uzanan Meksika bayraklarının yansıması

Anka kuşu, A.B.D.

Bilmeyenler için Phoenix, ABD’nin en büyük şehirlerinden biridir. Kuşkusuz, son zamanlarda bilmeyen biriydim ve bu inanılmaz bir şey.

Phoenix, uzak bir çalışma için gidilecek büyük şehirler ve yerler için haritaya ne zaman girdi? Emin değiliz, ancak araştırmamız şöyle diyor.

Yazları 100’lere (Fahrenheit) kadar aşırı sıcakken, kışlar Doğu Kıyısı ve ABD’nin çoğuna kıyasla ılımlıdır ve Ekim’den Mart’a kadar 60’lar-80’lerde en yüksek değerlere sahiptir. Doğu Kıyısı veya Ortabatı kışından kaçmak için adil bir fikir gibi geliyor!

Phoenix’te neden uzaktan çalışmalısınız? Araştırmalar bizi, Paradise Plaza, Office Evolution, AZ Common Ground Co-Sharing ve bir gün boyunca çalışılabilecek çeşitli kahve dükkanları gibi seyahat eden uzak çalışanlar için yapılmış benzersiz ortak çalışma alanlarına işaret ediyor.

Lola Coffee Bar, Giant Coffee, Lux Central ve The Henry Coffee Bar: XV ile birlikte Phoenix’te uzaktan çalışılacak yerler listesinde adil kazanan gibi görünüyor.

Sedona, Flagstaff, Büyük Kanyon ve hatta Joshua Tree Ulusal Parkı’na (eğer çok fazla araba kullanmaya dayanabilirseniz) seyahatler de dahil olmak üzere, Phoenix’ten bazı günlük geziler için bu üç günlük hafta sonlarını bile alabilirsiniz.

Latin Amerika

Medellin, Kolombiya

“Uzaktan çalışmak için biraz Güney Amerika’ya taşınıyorum” dediğinizde ailenizin hemen düşüneceği şey bu değil, ancak son yıllarda Medellin dijital göçebeler için bir sıcak nokta ve merkez haline geldi.

Bu şehrin özellikleri arasında yıl boyunca sıcak havası (Şubat ayı civarında daha kuru ve Eylül ile Kasım arasında oldukça yağışlı, ancak günlük duşlar kısadır), uygun yaşam maliyeti (bir ABD dolarının altındaki sokak yemeği – si, por favor!) ve kendini dönüştüren bir şehrin çok yakın tarihi.

Uzaktan çalışırken ve seyahat ederken Medellin ile tanıştığımız için şanslıydık . Uzak Yıl topluluğunun uzun zamandır favorisi oldu .

Selina'da sarı ve yeşil boyalı bir duvarın önünde bir dizüstü bilgisayarla asılı ahşap bir bankta oturan kadın ve erkek Yeşil tropik bitki bir gövdeden gelen uzun dar yaprakların yakın çekim Medellin'de avokado satan Kolombiyalı sokak satıcısı

Gurbetçiler ve gezginler için Medellin ‘çok eğlenceli’ olarak bilinir ve bunun nedeni Poblado mahallesinde çeşitli barlar ve kulüpler, parklar, restoranlar, kafeler ve pop-up pazarları olmasıdır.

Şehir genelinde sık sık ücretsiz WiFi bulabilirsiniz ve Medellin’in metro sistemi, Medellin’in geniş vadisinde mahalleden mahalleye gitmenin yollarını sunar.

Küçük suçlar olsa da (çoğunlukla akıllı telefon isteyen yankesiciler), güvenlik Medellin için yüksek bir önceliktir ve çoğu apartmanda gürültü sokağa çıkma yasağı bile vardır.

Dan cowork Selina cowork veya Pergamino Cafe diğer bir sürü arasında, Medellin coworking için seçimler .

Meksiko, Meksika

Mexico City, bu kadar kozmopolit bir şehir için son derece uygun bir yaşam maliyetine sahip dev bir metropoldür.

Mexico City’nin çekici yönleri arasında büyük parkları, orada ikamet edenler veya iş için sık sık geri dönenler için Kuzey Amerika’nın geri kalanına yakınlığı ve inanılmaz yemek sahnesi yer alıyor.

Güneş doğarken Teotihuacan Meksika üzerinde uçan sıcak hava balonları Siyah soğuk demlenmiş buzlu kahve, dizüstü bilgisayarda yazan bir kızın yanında. Mexico City Jardin Botanico'da tahta bir kaldırımda yürüyen kız

Mexico City’nin göçebeler arasındaki yüksek puanı , kısmen yürünebilirliği, gurbetçilere ve gezginlere olan dostluğu, kış aylarında ılıman havası ve büyüyen kafe ve çalışma ortamına bağlıdır.

Mexico City’deki bazı işleri halletmek için ideal olan kafeler Blend Station ve Chiquitito Cafe’dir .

Yenilikçi gibi çalışma alanlarındaki aralıkları coworking Centraal ve şehir Ödev için, ImpactHub üyelerinin Hubsters çağırır ve El 3er Espacio güzel Parque Mexico yakınında.

Bir süre birlikte yaşamayı denemek ister misiniz? Mexico City’deki Selina apartman tarzı yaşam (stüdyo daireler gibi özel odalar, eksi mutfak, comunal ve bulunduğu alt katta) ve bir sahiptir cowork üyelik pansiyon özelliği içinde yaptıkları muazzam iki katlı bir ortak çalışma alanı.

Selina Mexico City'de kral yatak, mor kanepe ve mavi sandalyeden oluşan stüdyo daire Mexico City şehir merkezindeki yoğun bir caddenin pencere camlarından görüntüleyin

Lima, Peru

Peru’nun en büyük şehri, uçurum kenarındaki sahilinden, sörf ve yemek ortamından daha fazlasını sunuyor (bunların hepsi harika olsa da) – ortak çalışma merkezi haline geliyor. Barranco ve Miraflores’in her birinde iki lokasyona sahip olan Comunal ve popüler Liberal Coworking gibi çalışma alanlarından birini seçin.

Kızın elleri masada beyaz kahve fincanı olan bir dizüstü bilgisayarda yazıyor. Lima Centro Historico'da kalabalık bir caddede yürüyen mor gömlekli adam Lima Peru'daki beyaz kumlu plaj, sahile gidenlerin okyanusa doğru yöneldiği

Lima’nın bu muhteşem ülkenin geri kalanının tadını çıkarmak için mükemmel bir başlangıç ​​noktası olduğunu unutmayın – Lima’dan Cusco, Huaraz, Mancora ve kuzey ve güneydeki diğer noktalara uçuşlar tek yön 60$’a kadar düşebilir. Huacachina gibi yerler , adrenalin dolu bir hafta sonu gezisi için otobüs veya özel araba ile sürülebilir.

Lima’dan ayrılmanın yanı sıra, sadece Lima’da yapılacak , mimariden, ceviche yapmayı öğrenmeye, plajı ziyaret etmeye ve Peru-Çin füzyon mahallesi Barrio Chino’daki kültür karışımını ziyaret etmeye kadar tonlarca şey var .

Zamanınızı inanılmaz yiyeceklerle dolup ve anında İspanyolca öğrenerek geçireceksiniz.

Santiago, Şili

Şili’nin başkenti, merkezinde olağanüstü yürünebilirlik, iyi hava kalitesi, güvenli sokaklar ve yabancılara karşı sıcakkanlılığı ile tanınır.

Çalışabileceğiniz yerlerin çeşitliliği arasında Tea Connection gibi kafeler, start-er’dan çok yaratıcıyı hedefleyen STGO Maker Space gibi ortak çalışma alanları (atölye istasyonları var!) ve çalışabileceğiniz Urban Station – The Golf yer alıyor. açık alanda bir dolap alın ve modern tasarımın keyfini çıkarın.

Ekvador, Quito

Çoğu, Güney Amerika’nın Pasifik kıyısındaki daha az ünlü ülkelerinden birinin başkenti olan Ekvador Quito’nun ötesine bakardı. Neden Quito’yu seçmelisiniz? Nispeten 2850 metre (9350 fit) yükseklikte yer alan, ilk başta biraz başınız dönebilir, ancak Quito’nun mahallelerine bir kez girdikten sonra bir süre kalacaksınız.

Quito’nun Eski Kenti, şehrin manzarasını izleyebileceğiniz ve tepelere hayran kalacağınız, tepelik sokaklar, mağazalar, eski katedraller ve meydanlardan oluşan renkli bir bölgedir.

La Mariscal’da gece hayatı ve gezginler bulacaksınız ve bunun ötesinde, asla sıkılmayacağınız yenilikçi hisler, yemek seçenekleri ve haftalık pazarlar olan La Floresta var. Nomad List’e göre tüm bunlar, ayda 1400 dolardan fazla olmayan uygun bir fiyat etiketi için geliyor .

WorkingUp gibi daha büyük alanlar , günde 15 dolardan başlayan günlük geçişler sunar ve bir ay boyunca 40 saat boyunca yalnızca 60 dolara gelme seçeneği sunar.

Torno Co Lab , bir grup genç profesyonelin fikri olarak başladı ve şimdi 10 dolara günlük geçişler sunuyor. Bu çalışma alanındaki teklifler arasında üyeler için atölye çalışmaları ve etkinlikler bulunmaktadır.

Avrupa

Tenerife, Kanarya Adaları (+Nine Coliving)

Kanarya Adaları, Fas’a Avrupa’nın geri kalanından daha yakın olan küçük adalardan oluşan bir takımadadır, ancak bu nedenle kış aylarında ‘AB’de’ gidilecek en sıcak yer olarak bilinirler.

Avrupa pasaportu sahipleri, İspanya’nın bir parçası oldukları için Kanarya Adaları’na kolayca ulaşabilirler ve daha önce deneyimlediğiniz anakara İspanya’nın daha tropik bir ada versiyonuna gelmiş gibi hissedeceksiniz.

İspanya’nın Kanarya Adaları’ndaki iki ana adadan biri olan Tenerife, bir sonraki dijital göçebe varış noktanız için bariz bir seçim olmayabilir, ancak bu volkanik adanın güney tarafındaki sahil beldelerine ve kuzeydeki büyük şehirlere bakarsanız, La Orotava adındaki 40.000 nüfuslu güzel bir tarihi kasabada Nine Coliving gibi seçenekler bulacaksınız .

Nine’deki deneyimimiz bu adayı keşfetmemize izin verdi! Çalışmadığınız zamanlarda , İspanya’nın en yüksek noktası olan ve bir milli parkta bulunan bir yanardağ olan El Teide’de yürüyüş yapabilir ve diğer adaları uçakla veya tekneyle ziyaret edebilirsiniz.

Kanarya Adaları'nda pembe ve turuncu boyalı duvarlar arasında tarihi bir dar sokakta yürüyen kız Mavi tabaklar, şarap şişeleri ve asılı bitkiler ve fener ışığı ile bir yemek için ahşap yemek masası seti Tarihi bir evde beyaz bir cumbalı pencerede dizüstü bilgisayarda çalışan kız

Çalışmak için kafeler, adanın en büyük şehri olan La Laguna ve Santa Cruz de Tenerife gibi adadaki daha büyük şehirlerde bulunur.

Ortak çalışma seçenekleri Coworking in the Sun ve bir günlük ücretsiz deneme ile başlayıp 100 EUR fiyatla bir aylık kayıt yaptırabileceğiniz şirin MyPlace Tenerife’ye kadar uzanır .

Lizbon, Portekiz

Lizbon bizim favorimiz ama yalnız değiliz – burası yaşam, kültür, yemek, görsel lezzetler ve mükemmel manzaralarla dolu Portekiz’in başkenti . Görünüşe göre Lizbon’daki hemen hemen her sokak büyüleyici ve tepelerin manzarası bacaklarınızı güçlendirmek için mükemmel.

Lizbon, Batı Avrupa ile ilgili her şey düşünüldüğünde, nispeten makul yaşam maliyeti nedeniyle dijital bir göçebe favorisi ve bir tasarım merkezi, yeni kurulan şirketler, gençler için topluluklar ve Portekiz’in geri kalanına erişim için bir orta nokta olarak bir beraberlik olarak yükseliyor .

Lizbon Portekiz'de bir Arnavut kaldırımlı sokakta oturan beyaz türban giyen bej bir cüppeli adam Lizbon'da bir bakış açısından yukarıda görüldüğü gibi kırmızı çatılar ve beyaz binalar Lizbon'daki tarihi binaların ve mimarinin mavi gökyüzü, nehir ve kırmızı çatıları

Sürekli ortaya çıkan yeni ortak çalışma alanları ile Lizbon’da nerede rahat çalışabileceğiniz konusunda hiçbir sıkıntı yok . Gibi alanlardan seçin İkinci Ev refahı için bir çalışma alanı ve yeri hem de markalı, Rockethub , serbest ve başlatılması ve bir çalışma alanı cowork Central olarak kabul “Lizbon merkezinde bulunur yaratıcı, bağımsız beyinler için göbek.”

YARDIMCI İPUCUGeldiğinizde nerede kalacağınıza dair hızlı bir tavsiyeye mi ihtiyacınız var? Lisboans , Baixa semti ile tarihi Alfama semti arasında yer alan bir apart oteldir, bu nedenle Lizbon’da dijital bir göçebe olarak çevrenize hakim olurken mükemmel bir konaklama geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Madrid, İspanya

Madrid’in dijital göçebe memnuniyeti için her yönden mükemmel puanlar aldığına inanır mısınız? Ortalama 20 mbps internet hızı ve şehir genelinde çok sayıda ücretsiz WiFi ile gelen Madrid, yürünebilirlik, trafik güvenliği, genel güvenlik, yaşam kalitesi, hastaneler ve hava kalitesi konularında yüksek puanlarla öne çıkıyor.

YARDIMCI İPUCUEğer bir aktarmadan geçiyorsanız (bizim yaptığımız gibi) Madrid’de 24 saat nasıl geçireceğinize bir bakın !

Madrid'in en ünlü katedrallerinden birinde masmavi bir gökyüzünde güneş parlıyor Beyaz panjurlu ve metal süslü balkonlu İspanyol tarzı turuncu bina

Karayla çevrili olmasına rağmen, Madrid, Barselona, ​​Valensiya ve Kanarya Adaları’na (İspanya’nın bir parçası!) hızlı uçuşlarla İspanya’nın geri kalanını keşfetmek için harika bir yerdir.

Müzeleri, parkları, hareketli bir bar ortamını, birçok etkinliği ve iyi kahveyi seviyorsanız, Madrid sizi ele geçirdi.

Gibi ortak çalışma alanlardan Çalışma döken ortak çalışma , Darbe Hub beş farklı yerlerde ve Colabora , hangi teklifler haftada 10 saat veya sıcak masa ( “mesa colectiva”) haftada 55 saat gibi esnek planlar.

Tallinn, Estonya

Tallinn şu anda olmak için büyüleyici bir yer. SSCB’nin uzun bir hakimiyet tarihine batmış ve Baltık bölgesi ile İskandinavya arasında bir kavşak görevi gören Tallinn, ilginç bir kültür, dil ve gelenek karışımıdır.

Tallinn’in Eski Kenti, eski kiliselere ve ortaçağ kale duvarlarına giden basamakları tırmanabileceğiniz bir peri masalı gibi görünüyor ve yeniden canlanan Kalamaja, modaya uygun ve yabancı yiyeceklerden taze Estonya ürünlerine kadar her şeyi bulabileceğiniz bir gıda pazarına sahip. Üstelik Tallinn, Doğu Avrupa’nın başlangıç ​​başkenti olarak biliniyor!

Estonya'daki Tallinn'in tarihi kentinin üzerinde mavi bir gökyüzünde dönen beyaz bulutlar Telliskivi Yaratıcı Şehri Tallinn Estonya'da kapalı moda pazarı Baltık Denizi'nde yaz gün batımı, Tallinn Estonya'da maviden turuncuya giden renkler

Estonya’nın başkenti, Avrupa’daki çoğu başkentten daha küçük olmasına rağmen , LIFT99 , Spring Hub ve Regus gibi çeşitli ortak çalışma alanlarının yanı sıra, büyüklüğüne göre çalışılacak çok sayıda kafeye sahiptir .

Yazın Tallinn’de geçirirseniz, akşam 22:30’da gün batımının, ılıman havaların, festivallerin ve huzurlu ve saygılı bir kültürün tadını çıkarabilirsiniz.

Porto, Portekiz

Porto’nun kesinlikle güzel olduğunu söylemeye gerek yok. Buraya gelirseniz , Porto’da 2 günlük bir güzergah için bazı fikirlere göz atmayı unutmayın .

Lizbon’dan güneye doğru giden veya tek başına Lizbon’u ziyaret eden Portekiz ziyaretçileri tarafından genellikle gözden kaçırılan Porto – tahmin edebilir misiniz? – Porto şarabının evi ve soğuk veya yağmurlu olduğunda ziyaret etmek için harika olan çok sayıda şarap imalathanesine ev sahipliği yapıyor.

Dışarısı güzel olduğunda, nehrin karşısındaki köprülerde gün batımını yakalayın ve Porto’nun manzarasını görmek için Gaia’daki parklarda takılın.

Puslu bir günde Porto Portekiz şehir merkezindeki geleneksel Portekiz tarihi binaları Öğleden sonra Porto ve Gaia arasındaki mavi Duoro nehrinde bir tekne yelken açıyor.

Göçebeler Porto’yu neden sever? Şehir çok yürünebilir ve merkezi kompakt, kadınlar burada kendilerini güvende hissediyor, çalışacak çok yer var ve hava temiz ve taze. Kahveyi gerçekten bildikleri ve bir süre kalabileceğiniz Combi Coffee gibi kafelerden çalışın ve sorun değil! Sloganı ‘ ortak çalışma /topluluk/kahve’ olan Porto.io ve bir günlük geçişin size 10 EUR kazandıracağı OPO Lab , önde gelen ortak çalışma alanlarından çalışın .

Prag, Çek Cumhuriyeti

Prag, Orta Avrupa’nın gözdesi, tabii ki bira ve sosisle biliniyor, ancak popüler mahallesi Vinohrady’nin pastel renkli olduğunu biliyor muydunuz ? Geç gün batımı, tonlarca gün ışığı, açık havada oturma alanı olan kafeler ve Charles Nehri üzerindeki bahçeler ve gün batımları için yaz aylarında Prag’a gidin.

Kafeleri aracılığıyla Prag’ın mahallelerini keşfedin ve La Boheme gibi bazılarında çalışmak harika . Prag’ın göçebe incelemeleri süper hızlı interneti (29 mbps), muhteşem gece hayatını, harika yürünebilirliği, kadınlara ve yabancılara dostluğu ve genel huzur ve güvenliği listeliyor.

Güzel bir parkın yanındaki eski bir konakta yer alan K10 Coworking ve fiyatların 400 CZK’dan (17,80 $) başladığı Locus Workspace gibi en yüksek puan alan alanlardan Cowork .

Valensiya, İspanya

Valensiya, güvenliği, düşük suç oranı, yabancılara karşı dostluğu ve birlikte çalışma seçeneklerinin çeşitliliği nedeniyle göçebeler arasında popüler hale geldi.

Barselona’dan trenle sadece dört saat uzaklıktaki Valensiya, kültür, Balear Denizi kıyısında bir konum ve İspanya’daki diğer yerlere yakınlık dahil olmak üzere kendi başına sunabileceği çok şey var.

Ofiste değilken güzel mimarinin, ılıman havanın ve dinlenebileceğiniz çok sayıda parkın tadını çıkarın. Wayco , A2 Coworking Valencia , Botanico ve Vortex Coworking’e göz atın – 15 EUR günlük ücret! – hafta veya ay için ofisinizi hangisini arayacağınıza karar vermeden önce.

Tel Aviv (ve Kudüs), İsrail

Tel Aviv, Avrupa’yı Orta Doğu ve çeşitli diğer etkilerle harmanlayan bir metropol şehirdir .

Bu bir eritme potası ve bir kavşaktır ve tüm yıl boyunca ılıman havanın yanı sıra Akdeniz parmaklarınızın ucunda olduğu için, Tel Aviv, İsrail başlangıç ​​sahnesinde uzaktan çalışma ve ağ oluşturma için Orta Doğu’daki en iyi şehirdir.

45 dakikalık bir araba yolculuğu veya 2018’in ortalarında açılan yepyeni yüksek hızlı tren yolculuğuna uygun bir seçenek olarak (artık yepyeni bir WeWork’a sahip olan) Kudüs’ü ekleyin ve İsrail’de uzaktan çalışma görevinize başlayabilirsiniz. .

YARDIMCI İPUCUTLV’deki daha kalıcı evinizi bulmadan önce kalacak bir yer mi arıyorsunuz? Eşi benzeri olmayan kısa bir konaklama için Abraham Hostel Tel Aviv’e göz atın .

Asya

Hanoi, Vietnam

Vietnam, Hanoi’de bir ay geçirdik ve insanların buraya gelip burada kalmasının bir nedeni var! Gitmeden önce, Vietnam’ı ziyaret etmeden önce bilmeniz gereken bazı şeyler var .

Her şeyden önce, geçim maliyeti yenilenemez – 25K VND (yaklaşık 1 USD) için banh mi sandviçler ve her yerde smoothie ve erişte ile, canınızın istediği kadar yiyebilir ve bankayı kıramazsınız… hiç.

Bizi dört hafta boyunca meşgul eden Hanoi’de görülecek ve yapılacak şeyler yığınıyla yapacak şey sıkıntısı çekmeyeceksiniz .

Ayrıca , popüler Old Quarter’ın yakınında, sevdiğimiz birkaç kafede, yani Tranquil Coffee & Books , Blackbird Coffee & Joma Bakery’de mükemmel WiFi bulduk . Daha fazlası da var, bu yüzden Vietnam, Hanoi rehberimize göz atın .

YARDIMCI İPUCUHanoi’deki iş haftalarınızdan sonra, Ninh Binh gibi hafta sonu gezilerini ve Sapa’da trekking yapmayı kolayca tercih edebilirsiniz .

Taipei Tayvan

Tayvan’ın geri kalanı gibi Taipei de gezginlere ve dijital göçebelere birçok fırsat ve avantaj sunuyor. İnanılmaz güvenlik, şehirlerde yürünebilirlik, yabancılara karşı dostluk ve huzurlu yerliler arasında, birçok Tayvan şehrinde ücretsiz WiFi ve keyifli hava da bulabilirsiniz!

Taipei, dijital göçebelerin favorisi olma eğilimindedir çünkü şikayet edecek çok fazla şey yoktur. Çalışmak için şirin bir kafe ister misin? Çok var. Taipei’de bir ortak çalışma alanı mı arıyorsunuz? Taipei’de ziyaret ettiğimiz ve uzaktan çalışabileceğiniz kafelerin listesine ek olarak bir sürü var .

Taipei hakkında daha fazla bilgi edinmek için kaşınıyor musunuz? Sevdiğimiz Taipei’de yapılacak ve görülecek her şey listemize göz atmak iyi bir fikir olacak !

Ho Chi Minh Şehri, Vietnam

Vietnam’a gittiyseniz, bunun paranızın karşılığını alabileceğiniz yer olduğunu bilirsiniz.

Ho Chi Minh Şehri (bazılarına göre Saygon olarak da bilinir) ülkenin güneyindeki büyük bir metropoldür ve hem gezginler hem de göçebeler arasında popülerdir. En büyük çekiciliği, düşük yaşam maliyeti, mükemmel yerel yemekleri ve pazarları, yürünebilirliği ve çalışılacak yer seçenekleridir.

iTech Black CirCO ve Officespot Coworking gibi ortak çalışma alanları mevcuttur . Artık Ho Chi Minh City’de Start Saigon gibi ortak yaşam yerleri bulabilirsiniz .

Kuala Lumpur, Malezya

Dijital göçebe yolculuğunuzda bir sonraki durağınız olarak neden Kuala Lumpur’u seçmelisiniz? Kültür dolu, şaşırtıcı derecede uygun fiyatlı ve Güneydoğu Asya için bir kavşak.

Birçok uygun konaklama yeri, huzurlu yerliler ve ortak çalışma alanları olarak işlev gören kafeler ortaya çıkıyor.

Göçebeler, şehir genelinde ücretsiz WiFi, canlı gece hayatı ve Happy Bunch, Hermo ve Bookish Bundle gibi sayıları giderek artan startuplar nedeniyle Kuala Lumpur’u seviyor.

Chiang Mai, Tayland

Chiang Mai, Tayland şehirleri açısından Bangkok kadar büyük bir isim değil ama ziyaret ederseniz aşık olabilirsiniz.

Chiang Mai, Bangkok’un kuzey kültür başkentidir ve tapınaklar, dev yiyecek ve el sanatları pazarı ve güzel mahalleler arasında bu şehri evi olarak adlandıran 3000 dijital göçebe bulacaksınız.

Şimdi, Chiang Mai’ye dağılmış, Punspace Nimman ve Punspace Tha Pae Kapısı gibi altı ortak çalışma alanı ve büyük bir konut mevcudiyeti var.

bali, Endonezya

Bali neden yıllardır dijital göçebelerin favorisi? Ubud gibi yerler, çok sayıda kafe ve şimdi onu göçebeler için hala ideal kılan ortak çalışma alanları nedeniyle göçebelerin yuvası haline geldi.

Yaşam giderleri için aylık çok uygun bir fiyata Bali güvenli, huzurlu, kadınlara dost, yabancılara açık ve görülecek egzotik manzaralara sahip.

Bangkok, Tayland

Bangkok, Güneydoğu Asya sırt çantalı gezgin kültürünün merkezidir, ancak uzaktan çalışmak için uygun bir yer mi? Cevap evet ve bugünlerde Bangkok’a giderseniz, dünyanın her yerinden dijital göçebelerin işgal ettiği çok sayıda ortak çalışma alanı bulacaksınız.

Tayland, kapılarından giren yabancılara çok açıktır ve bu nedenle, gurbetçiler ve uzaktan çalışanlar LGBT topluluklarına dostluktan, birçok kültürel aktiviteden, trenlerden otobüslere ve hareketli gece hayatına kadar ülkenin geri kalanını dolaşmanın tonlarca yolunun tadını çıkarır. .

Seul, Güney Kore

Seul, çalışılacak çok sayıda yer, kadınlar için güvenlik, yüksek kaliteli hastaneler ve şehir genelinde ücretsiz Wi-Fi nedeniyle dijital bir göçebe şehir olarak iyi bir üne sahiptir.

Seul yakın zamanda WeWork’tan Fab Lab, Garage, Fast Five ve Cow & Dog’a kadar ortak çalışma alanlarından adil bir pay aldı.

Tokyo, Japonya

Yaşam maliyeti daha yüksek olsa da, Tokyo’da yaşamayı göze alıyorsanız, olağanüstü güvenlik, yemek, gece hayatı ve 21 mbps’lik internet hızlarının keyfine varacaksınız. Tokyo, fantastik toplu taşıma araçlarına ve o kadar büyük ki bunaltıcı bir metro sistemine sahip bir şehirdir.

Tokyo’yu, olağanüstü manzaralarla, dünyadaki en nazik insanlardan bazılarıyla ve harika kültürle dolu Japonya’nın geri kalanına açılan kapınız olarak kabul edin.

Tokyo’nun da ortak çalışma alanlarından payı var – örneğin, Creative Lounge’da hem günlük geçişler hem de 23.000 Yen (208 USD) aylık üyelik gibi daha uzun üyelikler var .